A A A

AMD Radeon R9 Nano - najmniejsza karta graficzna dla entuzjastów

30 sierpnia 2015, 14:30
Firma AMD zapowiedziała AMD Radeon R9 Nano, czyli najszybszą w historii kartę graficzną klasy Mini ITX , która jako element kompaktowych komputerów umożliwi grę w rozdzielczości 4K na ekranie domowego telewizora.
AMD Radeon R9 Nano - najmniejsza karta graficzna dla entuzjastów

Karta AMD Radeon R9 Nano, po raz pierwszy pokazana graczom z całego świata na targach Electronic Entertainment Expo (E3) w Los Angeles w czerwcu 2015 r., bazuje na układzie graficznym „Fiji" i jest trzecim produktem z tym rdzeniem, jaki zadebiutował na rynku tego lata, obok kart graficznych AMD Radeon R9 Fury i R9 Fury X. Rodzina kart graficznych AMD Radeon R9 Fury z układem „Fiji" wyznacza nowy standard gier komputerowych dzięki wykorzystaniu pamięci o wysokiej przepustowości (HBM, tj. High-Bandwidth Memory), zapewniając niezwykłą efektywność energetyczną, dużą wydajność przy bardzo wysokiej rozdzielczości obrazu i niezrównane wrażenia w systemach rzeczywistości wirtualnej. Model Radeon R9 Nano ponadto rewolucjonizuje konstrukcję komputerów, umożliwiając stworzenie znacznie mniejszych maszyn dla zagorzałych graczy.

175-watowy AMD Radeon R9 Nano oferując wydajność o 30 proc. wyższą i pobór mocy niższy o 30 proc. w porównaniu z poprzedniej generacji kartą AMD Radeon R9 290X, to najbardziej energooszczędna karta graficzna klasy Mini ITX przeznaczona dla entuzjastów. Chłodzona powietrzem konstrukcja o długości raptem 15 centymetrów reprezentuje nową kategorię kart graficznych, umożliwiając graczom, modderom i integratorom systemów budowanie kompaktowych, niepowtarzalnych, niezwykle małych maszyn, jakich wcześniej nie dało się skonstruować. Dzięki temu powstaną nowe, eleganckie komputery PC, nie większe od odtwarzaczy DVD albo konsol do gier, które będzie można śmiało postawić obok tych urządzeń.

Linia kart graficznych AMD Radeon R9 obejmuje produkty w sugerowanych cenach od 199 do 649 dolarów . Dzięki niezwykle dużej mocy, która umożliwia płynną grę w rozdzielczości 4K, seria AMD Radeon R9 oferuje karty graficzne do praktycznie wszystkich zastosowań i na każdą kieszeń.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto