A A A

AMD zwiększa udziały na rynku kart graficznych

3 listopada 2010, 10:20
AMD zwiększa udziały na rynku kart graficznych

Jak podał Mercury Research w raporcie „PC Graphics Market Share Update” za trzeci kwartał br., AMD posiada największy udział w rynku dyskretnych kart graficznych już drugi kwartał z rzędu.

AMD kontynuuje ofensywę na rynku dyskretnych kart do notebooków, zwiększając swój udział o kolejne 5,6 proc., do 61,9 proc. i po raz kolejny wyprzedzając konkurentów.

– AMD jest zdecydowanym liderem w segmencie technologii graficznych DirectX 11, z ponad 25 milionami sprzedanych układów obsługujących DirectX 11. Wyniki badań wskazują na nasz rosnący udział i zaangażowanie w dostarczaniu technologii graficznych zarówno na rynek notebooków, jak i na rynek komputerów stacjonarnych – powiedział Matt Skynner, wiceprezes i dyrektor działu GPU w AMD. – Po sukcesie komercyjnym wielokrotnie nagradzanych kart graficznych Radeon HD 6800, AMD wchodzi w ostatni kwartał 2010 r. na bardzo silnej pozycji rynkowej.

Więcej informacji na temat raportu za trzeci kwartał 2010 r. udostępnia Mercury Research.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto