A A A

ASUS prezentuje płyty główne z serii AMD B450

2 sierpnia 2018, 14:30
ASUS przedstawia płyty główne z serii ROG Strix, Prime i TUF Gaming stworzone w oparciu o chipset AMD B450 i obsługujące najnowsze procesory AMD Ryzen.
ASUS prezentuje płyty główne z serii AMD B450

Płyta główna ROG Strix B450-I Gaming posiada wszystkie odpowiednie elementy do złożenia kompaktowego systemu ze zintegrowanym układem grafiki. Konfiguracja z dwoma gniazdami DIMM w połączeniu z ekskluzywnymi profilami ASUS DRAM OC umożliwia podkręcenie pamięci do poziomu DDR4-3600. Zastosowanie zintegrowanych komponentów jest kluczowym aspektem w płycie głównej o takim formacie, dlatego B450-I jest również wyposażona w dwuzakresową kartę Wi-Fi 802.11ac, która zapewnia bezprzewodową łączność praktycznie od razu po uruchomieniu. Gniazda na dyski oraz układ dźwiękowy na płycie głównej ROG Strix B450-I Gaming są rozmieszczone na wspólnej przestrzeni - karcie M.2 Audio Combo, która pozwala na instalację w pionie, w celu skompensowania ograniczeń stawianych przez kompaktowy rozmiar Mini-ITX.

Model ROG Strix B450-F Gaming oferuje znacznie większą przestrzeń i zapewnia użytkownikowi więcej miejsca na rozszerzenia i stworzenie doskonale wyważonego systemu. Dzięki szerokim możliwościom chłodzenia, personalizacji i połączeń, zastosowaniu dwóch gniazd M.2 PCIe 3.0, wyższej stabilności pamięci DDR4, technologii Aura Sync i wielu innych rozwiązań, ta płyta główna zapewnia doskonałą wydajność, nie nadwyrężając przy tym budżetu klienta i umożliwiając mu zakup dodatkowych urządzeń peryferyjnych. ROG Strix B450-F Gaming oferuje również wspomagane instrukcjami dostrajanie wydajności i optymalizację systemu za pośrednictwem intuicyjnego oprogramowania ROG. Dzięki temu oprogramowaniu zarówno doświadczeni, jak i początkujący użytkownicy mają możliwość złożenia naprawdę wyjątkowego systemu gamingowego.

Nowi rekruci TUF Gaming do platformy Ryzen

Wychodząc znacznie dalej poza same płyty główne marka TUF wyrobiła sobie renomę w rodzinie sprzętu gamingowego i oferuje zarówno produkty ASUS, jak i sprzęt od firm partnerskich, zrzeszonych w TUF Gaming Alliance. Wzornictwo zahartowane w ogniu bitwy jest motywem przewodnim całej serii, co pozwala graczom na łatwe złożenie wyjątkowego systemu, idealnie dopasowanego zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obudowy.

Podczas gdy zastosowany styl wyróżnia sprzęt TUF Gaming pod względem estetycznym, doskonale pasuje on również do komponentów umieszczonych na płytce drukowanej. Wysokiej jakości komponenty TUF, w tym tranzystory MOSFET oraz kondensatory pomagają zapewnić długotrwałą wytrzymałość.

Dla platformy B450 firma ASUS opracowała płyty główne TUF B450-Plus Gaming oraz TUF B450M-Plus Gaming o formatach ATX i micro-ATX. Podstawowe specyfikacje tych modeli są takie same, oferując obsługę maksymalnie 64 GB pamięci DDR4-3200, możliwość instalacji dwóch kart graficznych w trybie CrossFireX, 8-kanałowy dźwięk HD z funkcją DTS, jak również szerokie możliwości połączeń.

Aktualizacja platformy Ryzen

Seria Prime oferuje bardziej dyskretny styl, który na pewno docenią użytkownicy zamierzający wykorzystać dużą moc obliczeniową procesorów Ryzen do tworzenia treści i codziennej produktywności.

Płyta główna Prime B450-Plus łączy w sobie biznesowy charakter z entuzjastyczną delikatnością. Jest ona wyposażona w całą gamę opcji łączności, Fan Xpert 4 Core, funkcje ochronne 5X Protection III, 8-kanałowy dźwięk HD o jakości premium oraz gniazdo Aura Sync RGB.

Oferując mniejszą powierzchnię w bardziej korzystnej cenie, płyty główne Prime B450M-A i B450M-K o formacie mico-ATX to bardziej minimalistyczne modele, które wciąż jednak zaspokoją wymagania różnych użytkowników. Zastosowano w nich nieco mniejszy zestaw połączeń, ale mimo tego nadal dysponują takimi głównymi funkcjami, jak Fan Expert, 5X Protection III oraz obwodem elektrycznym DIGI+ VRM, który zapewnia niezawodne napięcie i ochronę przed uszkodzeniami na skutek przepięć.

Płyty główne ASUS z rodziny B450 będą dostępne na całym świecie w czołowych punktach dystrybucji od 31 lipca 2018 roku. Odwiedź witrynę ASUS lub skontaktuj się ze swoim lokalnym przedstawicielem ASUS, aby uzyskać więcej informacji.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto