A A A

ASUS zapowiada płyty główne AM1M-A i AM1I-A

9 marca 2014, 13:00
Nowe płyty główne firmy ASUS AM1M-A i AM1I-A obsługują najnowsze moduły APU SoC z serii Athlon i Sempron oparte na gniazdach AMD AM1.
ASUS zapowiada płyty główne AM1M-A i AM1I-A

Płyty zostały wyposażone w grafikę AMD R zapewniają bardzo wysoką moc obliczeniową, obsługę zaawansowanej grafiki Microsoft DirectX 11.1 i FHC (fusion controller hub), a wszystko to przy niewielkich wymiarach. Osiągają o 50 proc. lepsze wyniki, niż moduły AMD APU poprzedniej generacji (‘Brazos 2.0'). Dzięki niskiemu poborowi mocy i wysokiej wydajności grafiki oba modele stanowią doskonały wybór dla komputerów stacjonarnych i komputerowych zestawów kina domowego (HTPC).

ASUS 5X Protection chroni wrażliwe komponenty przed przepięciami i podobnymi problemami. Składa się z: modułu regulacji napięcia ASUS DIGI+ VRM, który zapewnia stabilne zasilanie procesora, zabezpieczeń przed przepięciami mogącymi uszkodzić pamięć RAM, osłon elektrostatycznych, wysokiej jakości kondensatorów oraz tylnego panelu I/O wykonanego ze stali nierdzewnej. Takie kompleksowe połączenie technologii zapewnia najwyższą niezawodność i wytrzymałość.

USB 3.0 Boost z trybem UASP przyspiesza porty USB 3.0 poprzez inteligentną optymalizację komend transferu. Dzięki temu większa ilość danych może zostać przesłana i odebrana w krótszym czasie, niż ma to miejsce w przypadku innych płyt głównych.

Nowe płyty główne firmy ASUS wykorzystują łatwy w użyciu UEFI BIOS wyposażony w graficzny interfejs, który ułatwia tworzenie skrótów i daje szybki dostęp do najczęściej używanych opcji. Korzystają również z AI Suite 3 - ekskluzywnego panelu kontrolnego, który pozwala użytkownikom na zmianę niemal każdego ustawienia systemu opartego na płycie AM1M-A lub AM1I-A, oferując najlepszą równowagę pomiędzy osiągami, stabilnością i wydajnością - a wszystko to z poziomu prostego i intuicyjnego interfejsu.

Płyty ASUS AM1M-A i AM1I-A będą dostępne w Polsce pod koniec marca 2014 r.

Sugerowane ceny detaliczne:

• AM1I-A - 135 zł brutto

• AM1M-A - 135 brutto

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Toljusz
15 marca 2014, 12:22
No trzeba przyznać, że znaleźć w tej cenie inną płytę, która by dysponowała czymś w rodzaju Digi+ (o przyspieszonym USB już nawet nie mówię), to jednak nie jest możliwe.
avatar
rafcio39
9 marca 2014, 13:50
Fajne :D Muszę kupić do domowego HTPC ;p lub do grania czasami :D
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto