A A A

Acer OJO 500 - nowy zestaw Windows Mixed Reality

6 września 2018, 10:00
Firma Acer zaprezentowała zestaw Acer Windows Mixed Reality - Acer OJO 500. Nowy model wyposażony jest w dwa wyświetlacze o rozdzielczości 2880x1440 z kątem widzenia wynoszącym 100 stopni.
Acer OJO 500 - nowy zestaw Windows Mixed Reality

Nowy model wyróżnia się spośród konkurencji możliwością odpinania gogli, dzięki czemu użytkownicy mogą wymieniać opaski utrzymujące je na głowie. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie w sytuacjach, gdy z jednego zestawu korzysta kilka osób - na przykład, gdy firmy chcą zapewnić klientom czyste pałąki na głowę przy każdym użyciu. Unikalny projekt ułatwia także przechowywanie i czyszczenie.

Zestaw dostępny jest z twardym lub miękkim paskiem na głowę. Dzięki temu użytkownicy mogą wybrać najlepiej dopasowane i wygodne rozwiązanie dla siebie. Pasek miękki można prać w pralce, a wyjątkowo szerokie obicie na pasku twardym pomaga utrzymać zestaw bezpiecznie i pewnie na miejscu. Ponadto, bez konieczności zdejmowania całego zestawu, można unieść same gogle, aby odebrać telefon czy porozmawiać z osobami znajdującymi się w pomieszczeniu.

Dedykowana aplikacja do precyzyjnej kalibracji obrazu

Ostrość obrazu reguluje się przy pomocy wbudowanego pokrętła, służącego do ustawiania odległości międzyźrenicowej (IPD). Aplikacja Acer IPD Indicator wraz z oprogramowaniem Acer IPD Meter pozwala użytkownikowi na zmierzenie tej odległości, a tym samym zapewnia ostrzejsze, wyraźniejsze obrazy i przyjemniejsze wrażenia.

Dwa 2,89-calowe ciekłokrystaliczne wyświetlacze oferują 100-stopniowe pole widzenia oraz rozdzielczość 2880 x 1440. Wysoka częstotliwość odświeżania, nawet do 90 Hz, pozwala uzyskać wyraźne i realistyczne trójwymiarowe obrazy.

Zintegrowany system audio eliminuje potrzebę korzystania ze słuchawek.

Zintegrowany system audio wykorzystuje opatentowany projekt "rury dźwiękowej" w celu doprowadzenia dźwięku z wbudowanych głośników w kierunku uszu użytkownika. Unikalna budowa pozwala uzyskać dźwięk przestrzenny bez zasłaniania uszu. Dzięki temu użytkownicy mogą słyszeć dźwięki z otoczenia, co idealnie sprawdza się w miejscach publicznych, gdy nie chcemy całkowicie odcinać się od otoczenia.

Zintegrowany system audio składa się z wbudowanych głośników oraz zestawu mikrofonów. Użytkownicy ceniący sobie prywatność i głębię dźwięku mogą korzystać również z własnych słuchawek w zestawie z miękkim paskiem na głowę.

Łatwa i szybka konfiguracja - bez dodatkowych czujników

Zestaw śledzi położenie gogli przy pomocy kamer i czujników umieszczonych bezpośrednio na urządzeniu, bez konieczności instalowania dodatkowego sprzętu. Po połączeniu z komputerem obsługującym Windows Mixed Reality zestaw sam instaluje oprogramowanie, a cała konfiguracja zajmuje około 10 minut.

6-stopniowe śledzenie pozycji obejmuje opcje przodu/tył, góra/dół, oraz lewo/prawo, jak również nachylenie, odchylenie oraz obrót. W skład zestawu wchodzi kabel o długości 4 metrów, umożliwiający szeroki zakres ruchu, oraz podłączenie do komputera PC przy pomocy złącza HDMI 2.0 oraz USB 3.0 odpowiadającego za pobieranie danych.

Kontrolery ruchu

Model Acer OJO 500 jest dostępny również w zestawie z dwoma kontrolerami ruchu Bluetooth. Wyposażone są w przycisk Windows 10, panel dotykowy oraz przycisk akcji pozwalający na interakcję z obiektami w rzeczywistości mieszanej.

Windows Mixed Reality

Obecnie istnieje ponad 2500 gier i aplikacji, w których można wykorzystać możliwości modelu Acer OJO 500. Dostępne są na wszystkich popularnych platformach, takich jak Steam VR czy Microsoft Store. Zestaw wymaga kompatybilnego komputera z systemem Windows.

Cena i dostępność

Model Acer OJO 500 będzie dostępny w Polsce w czwartym kwartale 2018 w cenie od 1999 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto