A A A

Acer przedstawia monitory z serii B6 i V6

18 lipca 2013, 11:36
Acer przedstawia monitory z serii B6 i V6

Firma Acer przedstawiła nowe monitory z serii B6 i V6 skierowane do profesjonalistów.

Nowe monitory charakteryzują się eleganckim wyglądem oraz funkcjonalną czarną podstawą uzupełnioną wyżłobioną powierzchnią, ułatwiającą przechowywanie przydatnych drobiazgów. Dodatkowy magnetyczny element okaże się zbawienny dla osób borykających się z nadmiarem spinaczy i innych metalowych drobiazgów na swoich biurkach. Zintegrowane z podstawą ramki przyciski są niezwykle dyskretne i doskonale wpisują się w minimalistyczną stylistykę monitorów V6 i B6. Ukryty z tyłu konstrukcji wyłącznik nie psuje wyglądu, pozwalając jednocześnie na bardziej wydajne zarządzanie energią.

Dostępne w sześciu różnych rozmiarach – od 19 do 29 cali – monitory z serii B6 i V6 oferują natywną rozdzielczość Full HD przy zachowaniu kontrastu dynamicznego 100.000.000:1 dodatkowo optymalizowanego za pomocą systemu Acer Adaptive Contrast Management, dzięki któremu wyświetlany obraz jest ostrzejszy, a czas reakcji wynosi 5 milisekund. Szerokie kąty widzenia wynoszące 178° umożliwiają wygodniejszą pracę, a opcja obrotu ekranu o 120° sprawi, że szybkie prezentowanie efektów swojej pracy innym będzie jeszcze prostsze. Co więcej, monitory oznaczone symbolem B6 oferują możliwość dogodnej regulacji pochylenia oraz funkcję pivot, dzięki której każdy użytkownik dostosuje sposób wyświetlania do swoich aktualnych potrzeb. Opcja podniesienia ekranu aż o 150mm pozwoli na pracę w komfortowych i zdrowych warunkach, niezależnie od wysokości biurka.

Flagowy 29-calowy monitor z linii B6 oferuje imponującą rozdzielczość 2560x1080, co stanowi wynik aż o 25% lepszy od standardowego trybu Full HD, a jego proporcje wynoszące 21:9 pozwalają na komfortową pracę na wielu oknach jednocześnie.

Zarówno monitory serii B6 jak i V6 są wyposażone w złącza display DisplayPort, dzięki którym użytkownicy mogą łatwo połączyć ze sobą kilka monitorów, zachowując przy tym najwyższą jakość obrazu i odtwarzanego dźwięku. Dzięki aż 4 portom USB 3.0 nowe monitory Acer umożliwiają łączność z szeroką gamą urządzeń. Miłośnicy nowych technologii docenią możliwość ładowania swoich przenośnych urządzeń przez złącze USB monitorów, nawet gdy komputer będzie wyłączony.

Warto wspomnieć ,że oba urządzenia powstały zgodnie z normą Acer EcoDisplays dzięki czemu co najmniej 10% wykorzystanych materiałów pochodzi ze zużytego i przetworzonego plastiku. Co więcej, wewnętrzne testy udowodniły, że serie monitory te zużywają aż o 50% mniej energii niż inne urządzenia tej samej klasy. Monitory Acer V6 i B6 spełniają najbardziej rygorystyczne przepisy dotyczące jakości i ekologii, w tym ENERGY STAR 6.0, TCO 6.0.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto