A A A

Adidas wyprodukuje słuchawki zasilane energią słoneczną

13 lipca 2021, 16:00
Premiera modelu Adidas RPT-02 SOL odbędzie się w przyszłym roku.
Adidas wyprodukuje słuchawki zasilane energią słoneczną

Niezwykłe ładowanie

Adidas pracuje wraz z firmą Zound Industries nad słuchawkami Adidas RPT-02 SOL, które mają być ładowane dzięki energii słonecznej. Gustaf Rosell, kierownik projektu, zapewnia jednak, że choć wystawienie urządzenia na promienie słoneczne będzie najefektywniejszym sposobem ładowania, w istocie wystarczy każde źródło światła – nawet domowa lampa. RPT-02 SOL to modele nauszne (nie będą otaczać ucha, a znajdować się bezpośrednio na nim), a zaprojektowano je głównie z myślą o używaniu podczas uprawiania sportu, szczególnie poza domem. Premiera produktu zaplanowana jest na pierwszą połowę 2022 roku, a jego cena wyniesie 200–230 dolarów.

 

Słuchawki z misją

Sposób ładowania urządzenia nie jest przypadkowy. Słuchawki powstaną z materiałów pochodzących z odzysku (co nie znaczy, że będą pozbawione plastiku – za surowiec posłużą jednak zużyte butelki albo nawet klimatyzatory) i mają łatwo poddawać się późniejszemu recyklingowi. Opakowanie urządzenia zostanie wykonane jedynie z papieru. Wiąże się to z szerszą polityką Adidasa, który z roku na rok wyraźniej podkreśla swoją troskę o środowisko. Od 2024 firma ma używać wyłącznie poliestru pochodzącego z recyklingu, a w 2050 r. chce być całkowicie neutralna klimatycznie.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto