A A A

Akcesoria 3D w niemieckiej Ikei

15 stycznia 2022, 12:00
Ikea oferuje pierwszą kolekcję produktów drukowanych w 3D.
Akcesoria 3D w niemieckiej Ikei

Niemiecka jakość i fantazja

Nowa kolekcji o nazwie Flamträd jest w całości wydrukowana przy użyciu technologii SLS (Selective Laser Sintering), czyli selektywnego spiekania laserowego, w której cienka warstwa polimeru jest rozprowadzana, a następnie selektywnie podgrzewana i utwardzana za pomocą lasera.

Metoda SLS, droższa i dokładniejsza niż częściej stosowana technologia FDM (Fused Deposition Modelling), jest używana m. in. przy projektowaniu samochodów w celu szybkiego wytwarzania dokładnych części prototypowych.

W Ikei (na razie tylko w niemieckim oddziale) możemy zaopatrzyć się w ozdobne modele głów, dłoni i twarzy jako gadżety do postawienia na biurku, parapecie lub powieszenia na ścianie. Gadżety w kolorach białym i czarnym są sprzedawane na stronie internetowej.

Elementy kolekcji Flamträd, ze względu na oryginalność wykorzystanej technologii  i czasochłonny proces produkcji nie należą do tanich. Ceny wahają się od 30 euro (za jedną rękę) do 50 euro za wydrukowaną w 3D głowę o wysokości około 25 cm.

fot. Ikea


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto