A A A

Amazon chce przeciwdziałać niszczeniu niesprzedanych towarów

15 sierpnia 2019, 13:30
Amazon wprowadził specjalny program dotacji, dzięki którym sprzedawcy będą mogli taniej oddać niesprzedany towar organizacjom charytatywnym.
Amazon chce przeciwdziałać niszczeniu niesprzedanych towarów

Amazon nie ma w ostatnim czasie najlepszej prasy – trafił na celownik Komisji Europejskiej w związku z podejrzeniem praktyk monopolistycznych, a amerykańskim organom nie podobają się metody stosowane przez firmę przy przyznawaniu odznaczeń Amazon's Choice produktom. Ogłoszony właśnie przez koncern projekt nazwany FBA Donations, który opisała strona internetowa CNBC, należy jednak ocenić pozytywnie.

Celem programu jest sprawienie, by sprzedawcy nie niszczyli niesprzedanych rzeczy. Skala zjawiska jest znaczna – rok temu francuska telewizja wyemitowała dokument mówiący o 3 milionach zniszczonych produktów tylko na terenie Francji. Niestety najczęściej nie można ich tak po prostu oddać, bo w większości krajów obowiązuje podatek od darowizny.

Firma zamierza objąć programem wszystkich, którzy zdecydują się przechowywać swoje towary w magazynach w USA i Wielkiej Brytanii (w późniejszym terminie planowane jest rozszerzenie FBA Donations na kolejne kraje). Dzięki dotacjom od firmy oddanie niesprzedanych produktów będzie o wiele tańsze, niż obecnie.

Sprawi to, że nadwyżki będą mogły trafić do organizacji charytatywnych. Rzecznik Amazona stwierdził, że celem firmy jest całkowite wyeliminowanie konieczności niszczenia towarów.

fot.123RF


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto