A A A

Amazon prezentuje czytnik e-booków

20 listopada 2007, 11:50
Amazon prezentuje czytnik e-booków

Szef serwisu Amazon – Jeff Bezos – zaprezentował wczoraj nowy czytnik elektronicznych książek (e-books) o nazwie Kindle.
Urządzenie waży niespełna 300 gramów, ma 19 cm wysokości i 13,5 cm szerokości. Grubość czytnika to niecałe 2 cm. W pamięci urządzenia (256 MB) mieści się około 200 książek. Komputerek potrafi połączyć się z internetem za pomocą bezprzewodowej sieci EVDO (technologia mało znana poza USA) i stamtąd pobrać nowe książki. Te można zakupić w przygotowanej przez Amazon księgarni e-booków. Obecnie w ofercie znajduje się 80 tys. angielskojęzycznych pozycji – każda kosztuje 10 dolarów. Możliwe jest także zaprenumerowanie dzienników, np. New York Times za 14 dolarów miesięcznie. Każdego poranka nowe wydanie gazety będzie bezprzewodowo ściągane do pamięci urządzenia.

Kindle imponuje nie tylko małymi wymiarami i wagą, ale także ceną – 400 dolarów to stanowczo za dużo jak za tego typu urządzenie.

Kindle

Źródło: BBC


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto