A A A

Antywirus do smartfonów od ESET

17 czerwca 2008, 14:44
Antywirus do smartfonów od ESET

Firma ESET, producent ESET NOD32 Antivirus oraz ESET Smart Security, udostępniła wersję beta swojego najnowszego produktu ESET Mobile Antivirus – programu antywirusowego do smartfonów.

ESET Mobile Antivirus jest prosty w obsłudze i zapewnia smartfonowi stałą ochronę przez znanymi, a dzięki rozbudowanej heurystyce również przed nowymi, jeszcze niesklasyfikowanymi zagrożeniami. Wszystkie uruchamiane aplikacje oraz pliki przesyłane do użytkownika za pośrednictwem WiFi, portu podczerwieni lub Bluetooth są sprawdzane pod kątem obecności wirusów i innych zagrożeń. Program ma także skaner na żądanie, dzięki któremu możliwe jest sprawdzenie pamięci wewnętrznej urządzenia oraz ewentualnych kart pamięci w dowolnym dla użytkownika momencie. Po każdym skanowaniu program wyświetla szczegółowy raport, który następnie trafia do niewielkiego archiwum.

ESET Mobile Antivirus domyślnie aktualizuje się codziennie, jednak użytkownik ma możliwość zmiany częstotliwości pobierania aktualizacji lub całkowitego wyłączenia serwisu. Rozmiary poszczególnych aktualizacji dopasowano do możliwości sieci GPRS/EDGE, tak aby ich pobieranie trwało możliwie jak najkrócej.

Program ESET Mobile Antivirus, dostępny jak na razie wyłącznie w wersji beta, jest przeznaczony do smartfonów działających na platformach Windows Mobile w wersji 5 lub 6. Według zapowiedzi producenta pełna wersja aplikacji będzie dostępna jeszcze w tym roku. Program można pobrać ze strony producenta.

Źródło: ESET


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
bugi11
bugi11
5 lutego 2014, 12:03
Posiadam G Date na smartfona ale trzeba uważać na oszustów którzy oferują ten program wykorzystując nieuwagę ludzi nie czytających do końca oferty [url=https://www.gdata.pl/nowosci,android-security-plus]https://www.gdata.pl/nowosci,android-security-plus[/url]
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto