A A A

Aplikacje z Androida również na Playbooku?

11 lutego 2011, 14:31
Aplikacje z Androida również na Playbooku?

PlayBook to tablet kanadyjskiej firmy Research In Motion, który ma pracować pod kontrolą autorskiego systemu QNX. Mało znany system pociąga za sobą jednocześnie małą ilość aplikacji. W jaki sposób można temu zaradzić?

Umożliwiając użytkownikom korzystanie z aplikacji napisanych na Androida. Bloomberg potwierdził, że Reasearch In Motion pracuje nad możliwością ich uruchomienia na PlayBooku. Początkowo miało się to odbywać przy pomocy opensourcowej maszyny wirtualnej o nazwie Dalvik, jednak spór patentowy pomiędzy Oracle i Google odwiódł kanadyjskiego producenta od tego pomysłu. Zamiast tego RIM postanowiło przygotować własne rozwiązanie o takim samym przeznaczeniu.

Nakładka na system, która pozwalałaby na uruchamianie aplikacji z Androida na PlayBooku, miałaby się pojawić się już w drugiej połowie tego roku. Obecnie jednak RIM nie potwierdziło oficjalnie tych informacji.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto