A A A

Apple Play rusza w Polsce

19 czerwca 2018, 09:30
System mobilnych płatności autorstwa Apple wreszcie oficjalnie zaczął działać w Polsce. Mogą skorzystać z niego klienci największych banków, za wyjątkiem jednego.
Apple Play rusza w Polsce

Apple Pay jest obsługiwane w Polsce przez takie banki, jak BZ WBK, Pekao, mBank, BGŻ BNP Paribas, Alior Bank, Raiffeisen Polbank, Nest Bank czy Getin Bank. W przyszłości Apple Pay będzie działać również w PKO Banku Polskim.

Aby skorzystać z usługi mobilnych płatności zbliżeniowych należy posiadać iPhone'a 6 lub nowszego. Po dodaniu karty w ustawieniach należy wcisnąć dwukrotnie przycisk Touch ID. W wybranych aplikacjach oraz w sieci Apple również umożliwia skorzystanie ze swojego systemu płatności - cała transakcja będzie więc uproszczona już od początku.

"Bardzo się cieszę, że wspólnie z Apple i naszymi partnerami z sektora bankowego możemy dziś zaoferować posiadaczom kart Mastercard innowacyjną usługę Apple Pay. Polska znajduje się w czołówce, jeśli chodzi o rozwój płatności zbliżeniowych, co znajduje swoje odzwierciedlenie m.in. w infrastrukturze bezgotówkowej - już prawie 95 proc. terminali płatniczych w naszym kraju wspiera tę technologię. To sprawia, że przyszłość zbliżeniowych transakcji mobilnych rysuje się w Polsce bardzo optymistycznie. Taki sposób płacenia oferuje szybkość i wygodę, które doceniają polscy konsumenci" - mówi Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny polskiego oddziału Mastercard Europe.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto