A A A

Apple iPhone 6S i iPhone 6S Plus

9 września 2015, 21:00
Zgodnie z oczekiwaniami Apple zaprezentowało nowe wersje iPhone'ów - Apple iPhone 6S i iPhone 6S Plus
Apple iPhone 6S i iPhone 6S Plus

Model 6S ma 4,7-calowy ekran, podczas gdy 6S Plus 5,5-calowy panel Retina. Nowością jest zastosowana warstwa szkła. Nie szafirowe szkło, a Ion-X. Obudowy nowych smartfonów są wykonane z tego samego aluminium, co w zegarkach Apple Watch Sport.

W smartfonie zastosowano nową formę multitoucha nazwaną przez Apple 3D Touch. Działa ona podobnie jak Force Touch w słynnych, bezportowych MacBookach. Co umożliwia technologia 3D Touch? Ekran rozpoznaje siłę nacisku, co oznacza, że inna będzie odpowiedź smartfona, gdy jednokrotnie uderzymy w ikonę aplikacji, a inna, gdy ją przytrzymamy. Dzięki temu możemy np. podglądać zawartość dokumentów bez ich otwierania czy aktywować menu kontekstowe. Możliwości jest mnóstwo, a te będą stale rozbudowywane wraz z nowym systemem iOS.

iPhone'y 6S i 6S Plus zaopatrzono w trzecią generację 64-bitowego układu Apple A9, który jest o 70 proc. szybszy niż poprzednik (Apple A8). Urządzenia wyposażono w zupełnie nową, przeprojektowaną kamerę iSight o rozdzielczości 12 Mpix. Smartfony pozwolą także na nagrywanie materiałów wideo 4K.

Nowe iPhone'y będą dostępne w identycznych cenach, co poprzednia generacja. Debiut? 25 września w wybranych krajach (nie w Polsce). 16 września z kolei pojawi się nowy system operacyjny - iOS 9.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto