A A A

Apple nie chce stworzyć backdoora do swojego szyfru

16 grudnia 2019, 16:50
Firma po raz kolejny odmówiła współpracy z komisją sądownictwa Stanów Zjednoczonych. Koncern uważa, że ujawnienie szyfru stosowanego w iPhone'ach naraziłoby użytkowników na utratę prywatności.
Apple nie chce stworzyć backdoora do swojego szyfru

Apple kolejny raz postanowił bronić przed komisją sądownictwa Stanów Zjednoczonych szyfrowania wykorzystywanego w iPhone'ach. 12 grudnia br. gigant wziął udział w przesłuchaniu dotyczącym dostępu do zaszyfrowanych wiadomości i urządzeń. Oprócz Apple'a przed komisją stanęli także przedstawiciele innych dużych firm technologicznych – m.in. Facebooka.

Zdaniem senatorów firmy muszą wypracować sposób, który ułatwi organom ścigania dostęp do szyfrowanych wiadomości po otrzymaniu nakazu sądowego. Według przewodniczącego komisji senatora Lindsaya Grahama nie może być mowy o immunitecie dla działalności przestępczej, mimo to Apple konsekwentnie odmawia udostępniania władzy swojego szyfru. – Naszym zdaniem silne szyfrowanie czyni nas wszystkich bezpieczniejszymi. Ostatecznie nie udało nam się znaleźć metody zapewnienia dostępu do urządzeń użytkowników, która nie osłabiałaby bezpieczeństwa wszystkich – wyjaśnia Erik Neuenschwnder, rzecznik Apple'a ds. prywatności użytkowników.

Takie tłumaczenie nie satysfakcjonuje jednak komisji. Senator Graham zapowiedział, że odmowa współpracy może spowodować, że rząd będzie chciał wymusić na koncernach zastosowanie się do jego poleceń.

fot. Apple


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto