A A A

Apple odświeża iPody

10 września 2008, 11:45
Apple odświeża iPody

Apple zaprezentowało nową linię iPodów, które zastąpią dotychczas sprzedawane urządzenia. Jak podał producent, wśród nowych odtwarzaczy znalazł się najcieńszy dotychczas iPod – model Nano.
W z zamkniętym w aluminiowej obudowie urządzeniu zainstalowany będzie interfejs reagujący na potrząsanie urządzeniem (dzięki wbudowanym akcelerometrom). Umożliwi to np. przełączanie utworów silnym ruchem iPoda w bok. Odtwarzacz ma pracować przez 24 godziny bez ładowania akumulatora (przy odtwarzaniu muzyki). Cenę urządzenia ustalono na 149 dolarów w wersji 8 GB pamięci i 199 dolarów w wersji 16 GB.

Linia iPod Classic zostanie zawężona tylko do jednego modelu z pamięcią o pojemności 120 GB – w cenie 249 dolarów. Modele z pamięciami 80 i 160 GB znikną z rynku.

Ostatnia z nowości to odświeżony iPod Touch. Odtwarzacz jest ponoć odrobinę cieńszy i zyskał nową obudowę. Bez ładowania akumulatora może odtwarzać muzykę przez 36 godzin. Touch dostępny będzie w trzech wersjach o różnej wielkości pamięci: 8 GB – za 229 dolarów, 16 GB – za 299 dolarów oraz 32 GB – za 399 dolarów.

Źródło: Apple


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto