A A A

Apple opublikowało ważną aktualizację systemu iOS

23 listopada 2013, 13:00
Apple opublikowało ważną aktualizację systemu iOS

Mała, ale bardzo ważna aktualizacja mobinego iOS 7.0.4usuwa poważny problem bezpieczeństwa.

Najnowsza wersja systemu iOS zawiera poprawkę bezpieczeństwa dla luki CVE-2013-5193, która pozwala na wykonanie zakupu aplikacji (oraz mikropłatności wewnątrz aplikacji) bez posiadania odpowiednich uprawnień. Oznacza to, że na nieuaktualnionych iPhone'ach, iPadach oraz iPodach Touch możliwe jest obejście hasła wyświetlanego podczas dokonywania jakiejkolwiek płatności w sklepie App Store. Dlaczego aktualizacje są takie ważne?

"Najnowsza poprawka systemu iOS po raz kolejny pokazuje, jaką wagę mają aktualizacje dla każdej platformy - nawet dla tych systemów, które powszechnie są uważane za bezpieczne. Uaktualnienia to nie tylko poprawki błędów i nowe funkcje, choć oczywiście są to ważne elementy. W wielu przypadkach wraz z aktualizacjami producenci oprogramowania usuwają poważne problemy związane z bezpieczeństwem. Właśnie dlatego użytkownicy powinni instalować wszelkie uaktualnienia jak najszybciej po ich pojawieniu się" - tłumaczy Stefan Tanase, ekspert z Kaspersky Lab.

Jak szybko uaktualnić swoje urządzenie z systemem iOS?

Najprostszym sposobem na uaktualnienie iPhone'a, iPada lub iPoda Touch jest przeprowadzenie tej procedury z poziomu samego urządzenia. Na początku warto upewnić się, że posiadamy aktualną kopię zapasową. Warto zadbać także o dobre połączenie Wi-Fi oraz podłączyć urządzenie do ładowarki. Następnie wystarczy przejść do sekcji Ustawienia / Ogólne / Uaktualnienia i pobrać oraz zainstalować nową wersję systemu. Jeżeli aktualizacja nie będzie wymagana, na ekranie urządzania pojawi się komunikat "Oprogramowanie jest aktualne".

Aktualizację można także poprowadzić z poziomu aplikacji iTunes, po uprzednim podłączeniu urządzenia do komputera. Więcej informacji na temat aktualizacji urządzeń z systemem iOS zawiera strona Apple.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto