A A A

Apple pozwoli korzystać z konta nieżyjącego użytkownika

14 grudnia 2021, 08:00
Nawet po śmierci właściciela iPhone'a wybrane osoby uzyskają wgląd w zapisane na smartfonie informacje.
Apple pozwoli korzystać z konta nieżyjącego użytkownika

Spadek cyfrowy

Po aktualizacji systemu iOS do wersji 15.2 użytkownik iPhone'a może wskazać na liście kontaktów osoby, które po jego śmierci uzyskają prawo korzystania z należącego do niego konta. Nowa funkcja nosi nazwę Digital Legacy (Spadek cyfrowy) i pozwoli uzyskać wgląd w dane maksymalnie pięciu osobom.

Do momentu pojawienia się aktualizacji nawet bliskim krewnym bardzo trudno było wydobyć informacje z telefonu zmarłego członka rodziny (lub jego zasobów na platformie iCloud). W takiej sytuacji często trzeba było odwoływać się do sądu.

Obecnie ci, których wybierze właściciel iPhone'a, mogą skorzystać z danych na jego koncie na podstawie specjalnego kodu i aktu zgonu. Instrukcje dotyczące uzyskania tzw. klucza dostępu zamieszczono na stronie WWW Apple'a.

fot. Pexels – Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto