A A A

Apple przygotowuje iOS 4.3

13 stycznia 2011, 12:50
Apple przygotowuje iOS 4.3

Apple udostępniło deweloperom pierwszą wersję testową kolejnego wydania systemu operacyjnego iOS.

iOS 4.3 wnosi ze sobą naprawdę dużo zmian. Najwięcej nowości będzie czekać posiadaczy iPada, którzy otrzymają m.in. możliwość zdecydowania czy fizyczny przełącznik w ich urządzeniu ma je wyciszać czy też blokować orientację ekranu. Zmiana jego funkcji miała miejsce wraz z ostatnią aktualizacją systemu i wprowadziła spore zamieszanie wśród użytkowników. Bardzo wielu z nich podpisało się pod specjalną petycją w tej sprawie. Wraz z iOS 4.3 stanie się możliwe także bezprzewodowe przesyłanie filmów i muzyki poprzez AirPlay z aplikacji firm trzecich. Wprowadzone zostaną również zupełnie nowe gesty, które pozwolą na nawigowanie po tablecie bez użycia przycisku. Przy użyciu gestów z wykorzystaniem czterech palców możliwy będzie powrót do ekranu głównego, pokazanie paska multitaskingu oraz przełączanie pomiędzy aktywnymi aplikacjami. W internecie zaczęły pojawiać się pierwsze głosy, że w przyszłości Apple może zdecydować się na całkowite usunięcie charakterystycznego przycisku ze swoich urządzeń.

Użytkowników iPhone’ów z pewnością ucieszy fakt, że iOS 4.3 wprowadza możliwość używania telefonu jako przenośnego punktu dostępowego. Nowa wersja systemu nie wspiera już jednak modelu 3G oraz iPoda Touch 2G.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto