A A A

Apple przygotowuje zestaw AR

10 grudnia 2021, 13:00
Zestaw rzeczywistości rozszerzonej precyzyjnie wyśledzi ruchy dłoni.
Apple przygotowuje zestaw AR

Wychwyci najmniejszy ruch

Nadchodzący zestaw rzeczywistości rozszerzonej projektowany przez Apple'a ma cztery czujniki 3D, które posłużą do zaawansowanego śledzenia dłoni. Taka informacja pojawiła się w notatce analityka Ming-chi Kuo, którą przytoczyły dwa serwisy poświęcone produktom koncernu z Cupertino: MacRumors i 9to5Mac. Tak wyposażony headset ma zapewnić większą dokładność niż kamera TrueDepth, używana w technologii Face ID.

Ming-chi Kuo uważa, że czujniki w zestawie Apple'a będą mogły kontrolować stan obiektów z odległości do 200 proc. większej niż Face ID. Kuo napisał: „Uchwycenie szczegółów ruchu dłoni może zapewnić bardziej intuicyjną i żywą interakcję między człowiekiem a maszyną".

Analityk poinformował, że opisywany przez niego zestaw pojawi się w przyszłym roku. Apple spodziewa się, że w 2023 roku sprzeda około 3 mln nowych kompletów do AR.

Kuo napisał też, że w 2024 roku firma zamierza wyprodukować zestaw następnej generacji, który będzie lżejszy, wyposażony w nowy system zasilania i szybszy procesor.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto