A A A

Armia USA sprawdza własne możliwości w grze wojennej

14 grudnia 2021, 13:00
Amerykańskie siły kosmiczne testowały obronę sieci satelitarnej w symulowanej grze.
Armia USA sprawdza własne możliwości w grze wojennej

Space Flag

Symulowane, wspomagane komputerowo ćwiczenia Sił Kosmicznych Stanów Zjednoczonych, zwane „Space Flag", tym razem przebiegały w towarzystwie przedstawicieli państw-partnerów USA: Wielkiej Brytanii, Kanady i Australii. „Gra wojenna", która trwała 10 dni, służyła sprawdzeniu odporności satelitów kontrolowanych przez Stany Zjednoczone na potencjalne zagrożenia z Chin i Rosji.

Scenariusze obejmowały m.in. zakłócanie pracy satelitów komunikacyjnych, zestrzelenie amerykańskich satelitów śledzących pociski, ćwiczenie taktyk prowadzenia wojny w kosmosie.

Było to już 13. takie ćwiczenie sił kosmicznych USA. Odbyło się w bazie Schriever w Kolorado.

Władze USA dostrzegają coraz większą potrzebę uodpornienia swojej sieci na ewentualne ataki ze strony Chin i Rosji. Tym bardziej że Rosja z powodzeniem przeprowadziła w zeszłym miesiącu własny test broni antysatelitarnej.

fot. PIRO4D – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto