A A A

Aspire One Cloudbook - odpowiednik Chromebooka z Windows 10

20 sierpnia 2015, 12:50
Acer przedstawia notebooki Acer One Cloudbook 11 i 14 z systemem Windows 10, nastawione, jak określa to sam producent - "na pracę w Internecie". Dwa lekkie modele wyposażone zostały w technologię bezprzewodową 802.11ac oraz procesory Intel Celeron N3050.
Aspire One Cloudbook - odpowiednik Chromebooka z Windows 10

Do Aspire One Cloudbook 11 i 14 dołączana jest roczna subskrypcja Office 365 Personal oraz nawet 1TB przestrzeni dyskowej OneDrive, dzięki czemu są od razu gotowe do użycia. Aplikacje abAppd firmy Acer, obsługujące usługi w chmurze, pozwalają użytkownikom na synchronizację plików i dokumentów ze smartfonami i tabletami w bezpieczny sposób - za pomocą własnej chmury. Dwa mikrofony cyfrowe o udoskonalonym przetwarzaniu sygnału (DSP), które minimalizuje dźwięki tła, zapewniają wyraźne konferencje online.

Komputery z serii Aspire One Cloudbook to pełna moc w stylowej, pozbawionej wentylatorów obudowie, która ma 17,9 mm grubości. Model z 11-calowym ekranem waży 1,15 kg, a wersja z ekranem 14" 1,6 kg. Notebooki zamknięte w ciemnoszarej obudowie, o przyjemnej fakturze tkaniny, posiadają komplet gniazd HDMI, USB3.0, USB2.0 oraz czytnik kart SD.

Aspire One Cloudbook 11 i 14 są wyposażone w najnowszą wersję technologii WiFi 802.11ac pozwalającą nawet na trzykrotnie szybsze połączenia , podczas gdy pamięć eMMC o pojemności 32 GB ułatwia pracę i rozrywkę. Notebooki posiadają najnowsze procesory Intel Celeron N3050 oraz 2GB pamięci systemowej DDRL3, a także ekrany LED o rozdzielczości HD (1366 na 768). Urządzenia tej serii pracować będą w oparciu o system Windows 10.

Dostępność

Urządzenia Aspire One Cloudbook 11 i 14 dostępne będą w październiku 2015 r., ich ceny podane będą na krótko przed wprowadzeniem do sprzedaży. Dokładne dane techniczne, ceny i dostępność będą się różnić zależnie od regionu.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto