A A A

Asystent Google pozwoli wysyłać powiadomienia innym użytkownikom

15 sierpnia 2019, 16:40
Google zamierza uczynić ze swojego asystenta narzędzie do komunikacji pomiędzy bliskimi osobami.
Asystent Google pozwoli wysyłać powiadomienia innym użytkownikom

Google chce uzupełnić swojego asystenta o nową funkcję – generowania powiadomień dla innych użytkowników. Po dodaniu osób do swojej zaufanej grupy użytkowników, możemy wysyłać przypomnienia jej członkom. Takie wiadomości tworzy się w kalendarzu głosowo lub za pomocą klawiatury ekranowej i wskazuje osobę, której ma się wyświetlić.

Usługa umożliwia nie tylko wybranie określonej godziny, ale też lokalizacji. Będziemy zatem mieć pewność, że powiadomienie o treści np. „zadzwoń, gdy dojedziesz" nie wyświetli się w połowie drogi. Da się też ustawić powtórzenie naszej wiadomości w przypadku jej zignorowania przez odbiorcę. Natarczywych użytkowników można jednak w każdej chwili zablokować. Funkcja blokowania będzie jednak ograniczona na kontach dzieci, by rodzice nie stracili z nimi kontaktu. Pojawi się ona już we wrześniu w wybranych krajach, m.in. w Australii, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

fot. 123RF


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto