A A A

Atom Clover Trail ma problemy z aktualizacją Windows 10 Creators Update

19 lipca 2017, 06:30
Użytkownicy mający urządzenia 2w1 z procesorami z serii Atom Clover Trail mają mieć problemy z zainstalowaniem Windows 10 Creators Update. O co konkretnie chodzi?
Atom Clover Trail ma problemy z aktualizacją Windows 10 Creators Update

Problem z aktualizacją Windows 10 do najnowszej wersji (Windows 10 Creators Update) ma dotyczyć komputerów z okolic 2012 i 2013 roku, głównie urządzeń 2w1, czyli hybryd łączących funkcje notebooka i tabletu. Urządzenia mobilne z tego okresu miały zainstalowany system Windows w wersji 8 lub 8.1. Po wejściu na rynek Windows 10, ich użytkownicy otrzymali możliwość darmowej aktualizacji. Wszystko wtedy przebiegło pomyślnie, ale Creators Update, duża poprawka do Windows 10, okazała się problematyczna dla posiadaczy tego sprzętu.

„Windows 10 nie jest już wspierany przez to urządzenie" - taki komunikat zobaczyli użytkownicy m.in. HP Envy X2, z procesorem Atom Z2760 - czytamy w serwisie ZDNet. Z informacji podanych przez Acera wynika natomiast, że Creators Update nie wspiera procesorów: Atom Z2760, Atom Z2520, Atom Z2560 i Atom Z2580. „Pracujemy z Microsoftem nad przygotowaniem odpowiednik sterowników" - czytamy w komunikacie tajwańskiej firmy.

Co, jeśli nie możemy zaktualizować Windows 10 do Creators Update? Jesteśmy zmuszeni do korzystania z wersji 1607. Będzie ona oficjalnie wspierana, czyli będzie otrzymywała aktualizacje związane m.in. z bezpieczeństwem i stabilnością do 2018 roku, prawdopodobnie do marca tegoż roku.

Problem jest jednak na tyle powszechny, że prawdopodobnie w wielu przypadkach zostanie on rozwiązany po wydaniu odpowiednik sterowników, tworzonych we współpracy z gigantem z Redmond. Nad takim usprawnieniem pracuje m.in. wymieniony w materiale Acer.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto