A A A

Aukcje – oszukał na 150 tys. złotych

5 grudnia 2007, 12:19
Aukcje – oszukał na 150 tys. złotych

25-letni mieszkaniec Gdańska, działając ze swoimi wspólnikami, oszukiwał na aukcjach internetowych od 2006 roku. Policjanci szacują, że udało mu się nabrać kilkaset osób. 25-letniego Pawła B., 22-letnią Monikę J. i 45-letniego Grzegorza A. policjanci zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie Gdańska.

Zasada działania była prosta, najpierw podejrzani wzbudzali zaufanie użytkowników portalu aukcyjnego, oferując tanie monety, i wystawiali między sobą pozytywne komentarze. Następnie do sprzedaży trafiały monety o dużej wartości numizmatycznej. Po przelaniu odpowiedniej sumy przez kupującego kontakt ze sprzedawcami się urywał. Do przestępczego procederu używali kawiarenek internetowych oraz sieci bezprzewodowych. Pomysłodawca "biznesu" trafił na 3 miesiące do aresztu, grozi mu 8 lat więzienia.

Źródło: Policja


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto