A A A

Autonomiczne taksówki w Izraelu

9 grudnia 2021, 12:00
Kneset pracuje nad ustawą o pojazdach autonomicznych.
Autonomiczne taksówki w Izraelu

Taksówki bez kierowcy już za rok

Izraelskie Ministerstwo Transportu przedstawiło w parlamencie projekt ustawy o samochodach autonomicznych. Według jej zapisów w Izraelu miałby organizować się i rozwijać sektor takich pojazdów. W początkowym okresie miałyby to być tylko taksówki.

W Izraelu działa już 640 firm, które pracują nad systemami eliminującymi niebezpieczeństwo kolizji oraz zatorów z udziałem pojazdów autonomicznych.

Avner Flor, urzędnik z Ministerstwa Transportu, powiedział w parlamencie: „W następnej dekadzie pojazdy te będą wykorzystywane głównie w transporcie publicznym, a mniej jako prywatne środki lokomocji".

Według Flora w Izraelu przetestowano już około 40 takich pojazdów, a ich producenci starają się o państwowe świadectwa homologacji. Urzędnik stwierdził też, że taksówki bez kierowcy powinny ruszyć na izraelskie drogi już w przyszłym roku.

Obecnie w Izraelu własne pojazdy testuje kilku producentów samochodów autonomicznych. Jest to m.in. rosyjski Yandex, a także przejęty w 2017 roku przez Intela izraelski Mobileye.

fot. falco – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto