A A A

BenQ RP840G - 84 calowy dotykowy panel 4K2K

29 października 2015, 07:30
BenQ wprowadza na polski rynek RP840G – interaktywny wielkoformatowy panel LED o rozdzielczości 4K (3840x2160) i jasności 350 nitów (cd/m2). Ekran o przekątnej 213 cm (84 cale) jest większy od najbardziej popularnych dziś tablic szkolnych i tablic interaktywnych.
BenQ RP840G - 84 calowy dotykowy panel 4K2K

10 punktowy dotyk i wygoda obsługi

Technologia IR Touch umożliwia rozpoznawanie jednoczesnego dotyku w 10 punktach ekranu z dokładnością 32 767 x 32 767 punktów co w praktyce umożliwia jednoczesną pracę kilku osób - uczniów i nauczyciela. Jest to okazją do aktywnego włączenia do grupowych zajęć - do współdziałania - sporej części, czy nawet wszystkich uczniów w klasie.

Podłączanie różnych źródeł sygnału umożliwia wiele gniazd wygodnie umieszczonych na dolnej krawędzi ekranu, dostępnych od frontu - są to m.in.: HDMI, USB (Media Player), MHL (do łączenia urządzeń mobilnych), VGA, komponentowe (CA, YPbPr), RS232, audio, RJ45.

Przełączenie źródeł odbywa się wygodnie z dotykowego menu ekranowego. Na krawędzi ekranu umieszczono również klawisze - Hot Keys - szybkiego dostępu do najpotrzebniejszych funkcji.

Dbałość o wzrok uczniów i nauczyciela

Pakiet rozwiązań BenQ Eye-Care zaimplementowany w RP840G zmniejsza zmęczenie wzroku przy długotrwałej pracy przy ekranie. Najważniejsze z nich to nowa technika podświetlania ekranu - Flicker-free - całkowicie eliminująca efekt migotania przy dowolnie ustawionym poziomie jasności oraz zmniejszony poziom emisji niebieskiej składowej widma - Low Blue Light - co dodatkowo zmniejsza obciążenie wzroku. Kolejnym elementem jest antyodblaskowa powłoka ekranu zwiększająca kontrast obrazu i eliminująca odbicia od okien czy oświetlenia sali.

Wiele systemów operacyjnych i zero sterowników

RP840G zaprojektowano tak by - bez konieczności instalowania sterowników - w pełni obsługiwał Plug&Play systemu z którym się komunikuje i dawał dostęp do wszystkich jego zasobów. Systemy obsługiwane przez panel to: Windows, Mac OS X, Linux i Chrome OS.

Android OS dla edukacji

Dedykowana dla klas, niestandardowa wersja systemu Android zapewnia dostęp do dostarczanych w komplecie aplikacji WPS Office, EZWrite, Media Player czy przeglądarki internetowej. Niestandardowa wersja jest jednocześnie gwarancją bezpieczeństwa - ochrony przed nieautoryzowaną instalacją różnych aplikacji przez kreatywnych uczniów i nieuprawnione osoby.

Głośniki, pisaki, pilot i interaktywne oprogramowanie

BenQ RP840G ma wbudowane dwa 10W głośniki, a w komplecie użytkownik otrzymuje 2 wskaźniki (Stylus) oraz pilota do zdalnego sterowania funkcjami panelu. Wraz z monitorem użytkownik otrzymuje bezpłatnie licencje na interaktywne oprogramowanie wspomagające prowadzenie lekcji: Display Note, Omnitapps, MDA i Qwrite.

Dodatkowy, opcjonalny moduł BenQ QCast WiFi dongle w połączeniu z oprogramowaniem BenQ QCast znakomicie upraszczają bezprzewodowe połączenie i prowadzenie prezentacji bezpośrednio ze smartfona czy tabletu.

Dostępność

BenQ RP840G dostępny będzie na polskim rynku od listopada br, Cena nie jest jeszcze ustalona.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto