A A A

Bez smartwatcha umrzesz – mówi najnowsza reklama Apple'a

2 stycznia 2022, 11:50
Gigant chce, abyś myślał, że zakup inteligentnego zegarka przesądzi o Twoim życiu.
Bez smartwatcha umrzesz – mówi najnowsza reklama Apple'a

Jeszcze więcej FOMO

Najnowszy telewizyjny spot reklamowy Apple'a, zatytułowany „911", pokazuje, że zakup smartwatcha za 400 dolarów może przesądzić o czyimś życiu lub śmierci. Co ciekawe, reklama nie pokazuje żadnych krwawych szczegółów – po prostu słyszymy trzy rozmowy telefoniczne między operatorami numeru 911 a osobami, którym udało się użyć ich Apple Watcha w obliczu pozornie nieuchronnej śmierci.

 

Każda z trzech historyjek (mamy tu np. osobę, która spadła z dużej wysokości i złamała nogę) ma szczęśliwe zakończenie, a Apple informuje nas: „Z pomocą zegarka Jason, Jim i Amanda zostali uratowani w kilka minut". Łatwo się domyślić, co sugeruje ten komunikat: gdyby nie mieli na nadgarstkach tak cudownego produktu ratującego życie, jakim jest smartwatch Apple'a, mogliby umrzeć w samotności.

Reklama wywołała wiele komentarzy: zarówno osób, którym inteligentny zegarek z logo jabłuszka, wyposażony w wiele przydatnych funkcji monitorujących zdrowie, naprawdę uratował życie, jak i tych, którzy kwestionują fakt, że urządzenie akurat tej firmy zadecyduje o życiu w obliczu śmierci. Niezależnie od osobistych doświadczeń, najnowsza reklama Apple'a może budzić też etyczne kontrowersje: oparta jest na strachu, co wydaje się domeną reklam ubezpieczeń, a nie designerskich gadżetów.

fot. Apple


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto