A A A

Bezpiecznie podczas wakacji

17 czerwca 2008, 11:54
Bezpiecznie podczas wakacji

Korzystanie z internetowych kafejek podczas wakacyjnych wojaży może się skończyć utraceniem poufnych danych. Niebezpieczne mogą być zarówno zawirusowane komputery w kafejkach internetowych, jak i niezabezpieczone turystyczne hot spoty, w których łatwo można przechwycić przesyłane dane.

Aby bezpiecznie korzystać z internetu i elektronicznych usług podczas wakacji, warto poznać kilka podstawowych zasad bezpieczeństwa:

  • Korzystając z komputera w internetowej kawiarence nie przeprowadzaj operacji w bankach internetowych. Unikaj także elektronicznych zakupów, które wymagają podania np. numeru karty kredytowej.
  • Po skorzystaniu z publicznie dostępnego komputera wykasuj tymczasowe pliki internetowe, a także historię i ciasteczka.
  • Pamiętaj o wylogowaniu się z serwisów internetowych. Jeśli tego nie zrobisz, kolejna osoba, która skorzysta z komputera, może użyć twojego konta.
  • Do wysyłania wakacyjnych e-kartek załóż sobie osobne konto e-mail.
  • Używając bezprzewodowego internetu w hotelu lub hotspotach, zabezpieczaj się pakietem antywirusowym wyposażonym w firewall.
  • Preferuj korzystanie z sieci bezprzewodowej UMTS, która jest lepiej zabezpieczona od WLAN.
  • Zabierając w podróż laptopa, wykonaj kopię zapasową dysku, a poufne dane zaszyfruj programem szyfrującym.
Źródło: G DATA

Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto