A A A

Bezpieczniej w neostradzie

2 czerwca 2008, 10:30
Bezpieczniej w neostradzie

1 czerwca Telekomunikacja Polska zdalnie włączyła wszystkim użytkownikom neostrady tp i multipakietu tp bezpłatną usługę Bezpieczny Dostęp, która ma poprawić bezpieczeństwo komputerów podłączonych do internetu.
Ochrona realizowana jest przez blokadę określonych portów UDP i TCP, które często wykorzystywane są podczas elektronicznych ataków.

Jak zapewnia TP, włączenie usługi nie zakłóci pracy komputerów w sieci lokalnej, ale mogą wystąpić problemy z internetowym, zdalnym dostępem do dysków, drukarek i innych zasobów sieciowych. Dlatego każdy może zrezygnować z ochrony i samodzielnie wyłączyć usługę. By to zrobić, powinien w ustawieniach modemu do swojego loginu dodać określony ciąg znaków, pisany wielkimi lub małymi literami – BEZ_OCHRONY lub bez_ochrony.

Źródło: TP


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto