A A A

Białoruskie służby na Facebooku?

2 grudnia 2021, 16:20
Meta twierdzi, że białoruskie KGB prowadziło na Facebooku akcję dezinformacyjną.
Białoruskie służby na Facebooku?

Podgrzać sytuację na granicy

Koncern Meta poinformował, że białoruskie KGB założyło w serwisie Facebook dziesiątki kont rzekomych dziennikarzy i aktywistów w celu wywołania i podsycania kryzysu migracyjnego na granicy Polski i Białorusi.

Meta opublikowała raport, w którym informuje, że usunęła z Facebooka 41 kont i pięć grup, a z Instagrama cztery konta za naruszanie zasad obowiązujących użytkowników tych platform.

Konta zlikwidowane przez Metę wykorzystywano do rozpowszechniania fałszywych informacji o stosowaniu siły przez polską Straż Graniczną i zastraszanie migrantów.

W raporcie Mety czytamy: „fikcyjne osoby publikowały treści krytyczne wobec Polski w języku angielskim, polskim i kurdyjskim, w tym zdjęcia i filmy o polskich strażnikach granicznych rzekomo naruszających prawa migrantów, i porównywały traktowanie migrantów przez Polskę z postępowaniem innych krajów".

Meta dodaje: „chociaż stojący za tym ludzie próbowali ukryć własną tożsamość i fakt koordynowania ich działań, nasze śledztwo znalazło powiązania z białoruskim KGB".

Białoruska służba bezpieczeństwa nie skomentowała na razie tych informacji.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto