A A A

Biden cofa blokadę

10 czerwca 2021, 11:00
TikTok, WeChat i Alipay znowu mogą być używane w USA.
Biden cofa blokadę

Ulga przynajmniej chwilowa

Prezydent Joe Biden podpisał dekret wykonawczy, który znosi sankcje nałożone na aplikacje TikTok, WeChat i Alipay.

 

Mimo wszystko będzie kontrola

Seria rozporządzeń wydanych przez prezydenta Donalda Trumpa miała uniemożliwić korzystanie w USA z aplikacji TikTok, WeChat i Alipay. Do ostatecznego zablokowania ich nie doszło ze względu na odwołania użytkowników i producentów oprogramowania, ale dekret wykonawczy Bidena znosi sankcje całkowicie.

Nie oznacza to jednak, że blokady nie zostaną przywrócone. Urzędujący prezydent polecił Departamentowi Handliu zbadanie, czy (a jeśli tak, to w jaki sposób) właściciele aplikacji są związani z rządem Chin. Jeśli okaże się, że takie związki istnieją, blokada może zostać przywrócona.

W rozporządzeniu znajduje się także kolejne wezwanie skierowane do Departament Handlu i innych agencji federalnych. Mają one nawiązać współpracę w celu opracowania zaleceń dotyczących zasad ochrony przed gromadzeniem, sprzedażą i przekazywaniem wrażliwych danych z USA poza granice kraju.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto