A A A

Big Tech dołoży się do budowy sieci 5G w Europie?

29 listopada 2021, 17:50
Europejscy operatorzy telekomunikacyjni chcą, aby wielkie firmy technologiczne współfinansowały budowę sieci piątej generacji.
Big Tech dołoży się do  budowy sieci 5G w Europie?

Dopłaćcie do łączy

Ze względu na duże obciążenie sieci telekomunikacyjnych ruchem generowanym przez usługi amerykańskich koncernów internetowych, europejscy operatorzy chcieliby, aby uczestniczyły one w kosztach rozwoju infrastruktury na Starym Kontynencie.

Apel taki wystosowali dzisiaj, 29 listopada, dyrektorzy generalni firm Deutsche Telekom, Vodafone i jedenastu innych znaczących europejskich przedsiębiorstw telekomunikacyjnych. Ma on związek z dużymi inwestycjami telekomów w sieć 5G oraz w kable światłowodowe, których rozbudowa jest konieczna, aby zapewnić sprawną obsługę dla transferu danych generowanego przez Netfliksa, YouTube'a, Google'a czy Facebooka.

Dyrektorzy powiedzieli: „duża i wciąż rosnąca część ruchu sieciowego jest generowana i monetyzowana przez platformy, ale łącza wymagają ciągłych, intensywnych inwestycji i planowania sieci przez sektor telekomunikacyjny; ten model – który pozwala obywatelom UE cieszyć się owocami cyfrowej transformacji – może być zrównoważony tylko wtedy, gdy duże koncerny technologiczne sprawiedliwie będą uczestniczyć w kosztach budowy sieci".

W roku 2020 europejskie inwestycje w sektor telekomunikacyjny wyniosły 52,5 mld euro, co było najwyższą sumą od sześciu lat.

fot. ADMC – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto