A A A

Bill Gates: Żałuję kombinacji ALT+CTRL+DEL

24 września 2017, 10:30
Podczas panelu Bloomberg Global Business Forum, Bill Gates został zapytany o to, czy to on jest autorem bardzo popularnej kombinacji klawiszy ALT+CTRL+DEL, która pozwala na szybkie przelogowanie się, zrestartowanie komputera lub uruchomienie Menedżera zadań w każdym komputerze z systemem Windows.
Bill Gates: Żałuję kombinacji ALT+CTRL+DEL

Gates obszernie wypowiedział się na ten temat, przyznając, że wprowadzenie takiej kombinacji było dużym błędem, którego do dziś żałuje. "Jeżeli dziś byłbym w stanie coś w tej sprawie zmienić, to zamiast kombinacji wprowadziłbym pojedynczy klawisz funkcyjny" - powiedział.

Obecnie ALT+CTRL+DEL nie jest zbyt często stosowane, ponieważ stabilność pracy systemów Windows uległa znacznej poprawie. Jeszcze kilka lat temu, była to jednak prawie codzienność. Kiedy oprogramowanie komputera się zawiesiło, często nie było po prostu innego rozwiązania, jak za pomocą specjalnego panelu zresetować komputer lub zamknąć wybrany program przez Menedżera Zadań. Kombinacja jest szczególnie niewygodna, ponieważ nie da się jej aktywować przy użyciu jednej dłoni.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (8)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto