A A A

Bill Gates chce wspomóc walkę z koronawirusem

9 marca 2020, 08:45
Miliarder przekazał miliony dolarów na wsparcie szpitali zmagających się z wirusem i działania prewencyjne.
Bill Gates chce wspomóc walkę z koronawirusem

Fundacja Billa Gatesa zamierza pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19. Miliarder przekazał 5 mln dolarów na wsparcie walczących z chorobą szpitali w USA oraz 100 mln dolarów na działania prewencyjne: usprawnianie wykrywania wirusa i prace nad szczepionką.

Najbardziej interesującym pomysłem fundacji Billa Gatesa jest opracowanie bazujących na wymazie z nosa domowych zestawów testowych, pozwalających w ciągu 48 godzin stwierdzić chorobę. Obok testów miałby się też pojawić internetowy kwestionariusz ułatwiający pacjentom poinformowanie urzędników o chorobie i tworzenie map występowania koronawirusa.

Nie ma jeszcze konkretnej informacji, kiedy finansowany przez fundację program wystartuje. Wiadomo jednak, że obok tej organizacji nad opracowaniem własnych domowych zestawów testowych pracują również inne firmy, z branży medycznej.

Przyspieszenie identyfikacji choroby jest bardzo istotnym problemem. „Seattle Times" podaje, że w rejonie Seattle stwierdzono dopiero 75 przypadków zakażenia, podczas gdy z wyliczeń wynika, że może być ich już ok. 600. Tymczasem rozprzestrzenianie wirusa można spowolnić tylko poprzez szybkie poddanie chorych kwarantannie i ograniczenie im kontaktu z innymi.

fot. Wikipedia (Bill Gates)


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto