A A A

Binance nie ułatwia Nigeryjczykom prowadzenia biznesu

31 stycznia 2022, 13:00
Największa giełda kryptowalut usuwa konta obywateli Nigerii.
Binance nie ułatwia Nigeryjczykom prowadzenia biznesu

W Nigerii trudno prowadzić biznes oparty o kryptowaluty

W zeszłym roku nigeryjski bank centralny zabronił krajowym bankom obsługi rachunków firm i osób handlujących kryptowalutami. W efekcie Nigeryjczycy odczuli duże utrudnienia w prowadzeniu interesów. Kryptowaluty są w tym państwie ważnym środkiem wymiany biznesowej w sytuacji, gdy lokalna waluta – naira straciła znacznie na wartości.

Dodatkowym ciosem dla osób prowadzących w Nigerii działalność gospodarczą okazała się polityka Binance, największej na świecie giełdy kryptowalutowej. Platforma 29 stycznia poinformowała o „ograniczeniu” 281 kont nigeryjskich użytkowników.

Changpeng Zhao, dyrektor generalny Binance oświadczył, że konta zostały zawieszone dla bezpieczeństwa użytkowników oraz na żądanie organów ścigania.

 

Co na to Nigeryjczycy?

Pomimo utrudnień obywatele Nigerii próbują dalej handlować. W prowadzeniu interesów coraz częściej korzystają ze zdecentralizowanych platform handlu cyfrowymi walutami. Dzięki temu łatwiej im omijać państwowe restrykcje.

fot. TheDigitalArtist – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto