A A A

CES 2014: Steam Machines - ZOTAC, Alienware i spółka

7 stycznia 2014, 13:47
Podczas targów CES 2014 w Las Vegas ujrzeliśmy pierwsze urządzenia o nazwie Steam Machines - komputery z systemem operacyjnym SteamOS, stworzone z myślą o graczach. To najwięksi konkurencji konsol nowej generacji.
CES 2014: Steam Machines - ZOTAC, Alienware i spółka
Podczas targów CES 2014 w Las Vegas ujrzeliśmy pierwsze urządzenia o nazwie Steam Machines – komputery z systemem operacyjnym SteamOS, stworzone z myślą o graczach. To najwięksi konkurencji konsol nowej generacji.

ZOTAC zapowiedział mini-PC ZBOX Steam Machine z systemem Steam OS. ZOTAC ZBOX Steam Machine został zaprojektowany od podstaw z myślą o wysokim poziomie wydajności w grach, w kompaktowej obudowie mini-PC, która jest kilkakrotnie mniejsza niż standardowe komputery przeznaczone od gier.

SteamOS, system operacyjny firmy Vavle, stworzony z myślą o graczach, napisany na bazie dystrybucji Linuksa. "Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej współpracy z Valve Software, nad stworzeniem ZBOX Steam Machine. System operacyjny SteamOS całkowicie zmienił sytuacje na rynku gier PC, pozwalając stworzyć łatwy w obsłudze system, doskonalszy od konsol najnowszej generacji - powiedział Carsten Berger, dyrektor, ZOTAC International.

W nadchodzącym mini-PC ZOTAC ZBOX Steam Machine gracze mogą spodziewać się najnowszego procesora Intel Core oraz procesora graficznego NVIDIA GeForce GTX. ZOTAC ZBOX Steam Machine będzie wyposażony w wydajny procesor Intel Core, charakteryzujący się się niskim poziomem zużycia energii. Rozbudowane możliwości graficzne systemu oparte są na najnowszej linii wydajnych procesorów graficznych NVIDIA GeForce GTX.

Ulepszona konstrukcja ZOTAC ZBOX Steam Machine to czarna obudowa 3-ciej generacji ZBOX z pomarańczowym podświetleniem, która nadaje mini-PC agresywny i dynamiczny wygląd. ZOTAC ZBOX Steam Machine posiada fabrycznie preinstalowany system operacyjny SteamOS oraz sterownik kontrolera Steam.

Uruchomienie sprzedaży detalicznej ZOTAC ZBOX Steam Machine planowane jest na drugą połowę 2014 roku.Jedna z planowanych Steam Machines


Inwazja Steam Machines

ZOTAC jest jednym z kilkunastu producentów, którzy zapowiedzieli wprowadzenie na rynek urządzeń Steam Machine - na liście producentów tych urządzeń znajdziemy m.in Alienware - firmę specjalizującą się w komputerach dla graczy. Ceny poszczególnych maszyn wahają się od 500 dolarów do aż 6000. Urządzenie Alienware, którego dokładnej specyfikacji jeszcze nie podano - ma kosztować około 500 dolarów. Inni producenci planujący swoje premiery to m.in. Gigabyte czy Falcon Northwest.

Jakie będą europejskie ceny Steam Machines? Jeśli przekroczą one 2000 zł - sprzęt będzie droższy od konsoli PlayStation 3. Przebicie ceny 3000 zł to już więcej niż zapłacimy za niezły komputer do gier.

Wersja beta Steam OS do pobrania tutajTagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto