A A A

Canon ofiarą własnej polityki DRM

12 stycznia 2022, 15:00
Aby zmusić klienta do zakupu oryginalnych wkładów z tonerem producenci stosują szereg sztuczek i systemów zabezpieczeń.
Canon ofiarą własnej polityki DRM

Proces o zakaz skanowania bez tuszu

Zdążyliśmy się przyzwyczaić, że eksploatacja drukarki może być droższa od ceny zakupu. Jak donosi serwis The Verge, firma Canon padła właśnie ofiarą własnej polityki zabezpieczeń. Niektóre jej drukarki wykrywają oryginalny toner jako podróbkę, co zmusza firmę do informowania klientów, w jaki sposób omijać zabezpieczenia.

Przyczyną takiej sytuacji jest niedobór chipów używanych w drukarkach wielofunkcyjnych; brak układów powoduje, że urządzenia nie są w stanie określić, czy wkład do drukarki jest oryginalny. Canon został zmuszony do sprzedaży wkładów bez DRM.

Jakby tego było mało, producent drukarek został pozwany w październiku ubiegłego roku za wyłączenie wszystkich funkcji w swoich drukarkach wielofunkcyjnych, jeśli we wkładach urządzenia zabraknie atramentu. Uniemożliwiało to w praktyce korzystanie np. ze skanera z powodu braku tuszu.

Firma Canon nie wydała jeszcze oświadczenia w odpowiedzi na pozew mieszkańca Queens, ale wiele postów na oficjalnych forach pomocy przedsiębiorstwa sugeruje, że to absurdalne ograniczenie naprawdę istnieje.

fot. Canon


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto