A A A

Celsius X VI II LeDIX Furtif - smartfon steampunkowy

6 marca 2012, 13:02
Celsius X VI II LeDIX Furtif - smartfon steampunkowy

Jaki powinien być smartfon dla bogatych ludzi, którzy w życiu zdobyli już wszystko? Wyróżniający się w tłumie, elegancki, efektowny i drogi, czyli taki jak Celsius X VI II LeDIX Furtif.

Ten mechaniczny smartfon przypomina nieco telefon komórkowy powstały na potrzeby filmu osadzonego w klimacie steampunku. Jest jednak jak najbardziej realny i za bagatela 300 000 dol. każdy może stać się jego posiadaczem. Urządzenie zostało stworzone przez grupę Celsius X VI II i jak określa je współzałożyciel firmy, Edouard Meylan, przeznaczone jest dla "ludzi, którzy mają już wszystko".

LeDIX Furtif to już druga generacja smartfona w portfolio Celsiusa utrzymanego w stylistyce steampunkowej. Producent głęboko wierzy, że pewnego dnia tak ekskluzywne gadżety zastąpią tradycyjne sprzęty użytku codziennego. Poprzednik sprzedał się w powalającej ilości 22 egzemplarzy (wyprodukowano 32 sztuki), choć Meylan jest przekonany, że z drugą generacją będzie znacznie lepiej. Sprzedaż rozpocznie się w maju bieżącego roku, a podstawowa cena telefonu wynosić ma 300 000 dol.

Celsius X VI II LeDIX Furtif to w pełni funkcjonalny smartfon. Słuchawka ma obudowę z włókna węglowego oraz 3,2-megapikeslowy aparat, choć szczegóły specyfikacji technicznej nie zostały ujawnione. Zamówienia już wkrótce będzie można składać na oficjalnej stronie internetowej producenta, a tymczasem smartfona można oglądać na targach CeBIT 2012.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto