A A A

Chernobyl VR Project – premiera wersji Samsung Gear VR

9 grudnia 2016, 12:00
The Farm 51 ma przyjemność ogłosić, że w dniu dzisiejszym ma premierę wersja aplikacji Chernobyl VR Project na platformę Samsung Gear VR. Premiera zbiega się z historycznym wydarzeniem jakim jest przykrycie elektrowni nowym sarkofagiem „Arka”.
Chernobyl VR Project – premiera wersji Samsung Gear VR

Chernobyl VR Project to wyjątkowe przedsięwzięcie gliwickiego studia The Farm 51, które łączy świat gier komputerowych ze światem aplikacji edukacyjnych. Jest to pierwsza w historii wirtualna wycieczka po Czarnobylu i Prypeci przeznaczona na urządzenia VR, takie jak Oculus, HTC Vive oraz mobilne, jak Samsung Gear VR. Zespół The Farm 51 wielokrotnie odwiedził miejsce katastrofy przygotowując projekt i zbierając materiały wizualne. Chernobyl VR Project to niepowtarzalne połączenie rozrywki rodem z gry komputerowej oraz interaktywnego filmu dokumentalnego opisującego wydarzenia i miejsca historyczne skażonej strefy.

„Zespół The Farm 51 był obecny na oficjalnej ceremonii przykrycia elektrowni. Dotarło do nas, że to jest symboliczny koniec pewnej ery." - powiedział Wojciech Pazdur, szef zespołu pracującego nad aplikacją - „Elektrownia zostaje zamknięta dla przyszłych pokoleń, a Prypeć i okolice powoli niszczeją. Zrozumieliśmy, że za kilka lat Chernobyl VR Project może być jedyną szansą na zobaczenie jak to miejsce naprawdę wyglądało. Dlatego tym bardziej cieszę się, że właśnie startujemy z wersją na sprzęt Samsunga, który dla wielu osób stanowi pierwszy krok w świecie wirtualnej rzeczywistości."

Premierowa wersja na platformę Samsunga oferuje szereg nowych rozwiązań i dodatkową zawartość:

  • Nowa panorama starego sarkofagu, którego nie da się już obejrzeć przez najbliższe sto lat.
  • 2 nowe panoramy stworzone już przy nowym sarkofagu „Arka" wraz z nową narracją.
  • Zeskanowana sala operacyjna ze szpitala, do którego byli odwożeni likwidatorzy gaszący pożar w elektrowni.
  • Odświeżony interfejs przystosowany do urządzeń mobilnych.
  • Dodana możliwość restartu odsłuchanych narracji po przejściu do menu pauzy.
  • Nowe, bardziej realistyczne, odgłosy kroków.

Dodatkowym plusem nowej platformy jest również możliwość regulowania ogniskowej aby dopasować wyświetlany obraz do wady wzroku użytkownika.

Chernobyl VR Project w wersji na Gear VR dostępny jest pod TYM adresem


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto