A A A

Chińskie szpiegostwo przemysłowe na coraz większą skalę

11 lutego 2020, 10:50
Konferencja zorganizowana przez FBI pokazuje, że Chiny coraz częściej wykradają technologie opracowane na zachodzie.
Chińskie szpiegostwo przemysłowe na coraz większą skalę

FBI prowadzi obecnie śledztwo w sprawie wykradania technologii przez hakerów z Chin. Szef FBI Christopher Wray przyznał podczas konferencji China Initiative Conference (poświęconej problemowi ochrony własności intelektualnej), że agencja rozpatruje obecnie ponad tysiąc spraw związanych z chińskim szpiegostwem przemysłowym. Jak wskazuje, najwięcej przypadków kradzieży to włamania do ośrodków naukowych.

Cyberprzestępcy z Państwa środka włamują się do zachodnich firm, chcąc wydobyć z nich technologie na potrzeby lokalnego przemysłu. Wray podkreśla, że próby wykradania cennych danych przez Chiny zanotowano już w niemal każdej branży i sektorze. Tylko w tym roku zatrzymano 19 osób podejrzanych o taki proceder. Wzrost skali zjawiska dobrze obrazuje fakt, że jeszcze pięć lat temu (w całym 2014 roku) aresztowano za takie przestępstwo tylko 15 osób.
– Zagrożenie ze strony Chin jest realne i nie ustaje. Tamtejsi cyberprzestępcy są dobrze zorganizowani, dysponują znacznymi środkami i w najbliższym czasie się tego zjawiska nie zatrzyma – skomentował John Demers, asystent prokuratora generalnego USA ds. narodowego bezpieczeństwa.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto