A A A

Chiny oczyszczą internet

24 grudnia 2021, 12:00
Chińska Administracja Cyberprzestrzeni (CAC) zapowiedziała dwumiesięczną operację specjalną.
Chiny oczyszczą internet

Państwo Środka: fałszywym komentarzom mówimy „dość"

Na celowniku chińskiego organu regulacyjnego znajdą się platformy internetowe (głównie recenzujące książki i filmy), sieci społecznościowe i witryny do udostępniania wideo.

Agencja Reutera poinformowała, że operacja czyszczenia internetu ma doprowadzić do zwalczenia „zwodniczych" zachowań w sieci – chodzi tu głównie o angażowanych płatnych recenzentów piszących fałszywe recenzje, generowanie sztucznego ruchu internetowego i nieprawdziwych fanów. Zdaniem CAC wszystkie te działania „szkodzą uzasadnionym prawom i interesom internautów".

Chińska Rada Stanu opublikowała we wrześniu 2021 r. wytyczne dotyczące budowy „cywilizowanego" internetu, oświadczając, że sieć powinna być wykorzystywana do promowania wiedzy o rządzącej Partii Komunistycznej i jej osiągnięciach.

fot. Pixabay


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto