A A A

Chiny: "szkoła hakerów" zamknięta!

8 lutego 2010, 12:36
Chiny: "szkoła hakerów" zamknięta!

Największa w Chinach strona internetowa Black Hawk Safety Net o tematyce hakerskiej została zamknięta przez policję.

Witryna, która popularnie nazywała się "szkołą hakerów" mogła pochwalić się nawet 180 tysiącami zarejestrowanych użytkowników - informuje policja.  Na stronie odpłatnie można było nabyć wiedzę z zakresu technik hakerskich. Po wpłaceniu odpowiedniej kwoty internauta otrzymywał szczegółowe porady i gotowe oprogramowanie przeznaczone do włamywania się na serwery firm oraz do prywatnych komputerów.

Szacuje się, że grupa Black Hawk Safety Net mogła na tych działaniach zarobić nawet milion dolarów. Policja zatrzymała trzy osoby zarządzające portalem. Warto dodać, że od momentu wprowadzenia w Chinach zakazu tworzenia i dystrybucji narzędzi hakerskich to prawdopodobnie pierwsze zatrzymanie osób uwikłanych w działania cyberprzestępcze.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto