A A A

Chiny: strony www tylko dla wybranych

17 grudnia 2009, 11:27
Chiny: strony www tylko dla wybranych

W Chinach weszły regulacje dotyczące rejestrowania nowych stron internetowych. Od teraz uczynić to mogą tylko firmy lub organizacje. Takiego przywileju nie mają natomiast zwykli internauci.

Do wniosku o zarejestrowanie  trzeba dołączyć kopie dokumentów rejestracyjnych firmy i pieczątkę. Ów wniosek można złożyć w formie elektronicznej, ale nie obejdzie się bez osobistej wizyty w urzędach, gdzie należy również donieść pozostałe dokumenty. Ostateczną decyzję o przyznaniu wniosku podejmie jednak China Internet Network Information Center (CNNIC) - zarządzające chińskim internetem.

Wnioski osób prywatnych będą odrzucane.

Pomysłodawcy takiego rozwiązania uzasadniają swoją decyzję - potrzebą walki z pornografią, która rozwija się dzięki globalnej sieci. Szkoda tylko, że oprócz dobrych intencji chińskich instytucji można zauważyć kroki zmierzające do cenzurowania społeczeństwa...


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto