A A A

Chiny zaostrzą kontrolę firm działających za granicą

5 stycznia 2022, 16:00
Każda z chińskich firm, która zarządza danymi znacznej liczby użytkowników i chce prowadzić działalność za granicą, będzie musiała poddać się dodatkowej kontroli.
Chiny zaostrzą kontrolę firm działających za granicą

Bez kontroli nie sprzedasz akcji

Władze Państwa Środka poinformowały, że chińskie firmy technologiczne, które dysponują zbiorami danych osobowych więcej niż miliona użytkowników oraz zamierzają rozszerzyć działalność poza granice kraju, zostaną dodatkowo skontrolowane w zakresie bezpieczeństwa. Nowe przepisy wejdą w życie 15 lutego 2022 r.

Wprowadzenie tych regulacji zaproponowała w zeszłym roku chińska Administracja Cyberprzestrzeni (CAC). Instytucja skontroluje przedsiębiorstwa, które będą chciały wystawić do publicznej sprzedaży na zagranicznych giełdach swoje akcje. Zgodę na sprzedaż aktywów poza granicami Chin dostaną tylko te firmy, które pozytywnie przejdą weryfikację w zakresie bezpieczeństwa przechowywania danych.

Władze ChRL uważają, że ochrona dużych ilości informacji o chińskich obywatelach ma znaczenie dla bezpieczeństwa narodowego Państwa Środka.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto