A A A

Chiny zbierają mnóstwo danych z zachodnich mediów społecznościowych

2 stycznia 2022, 13:00
Raport „The Washington Post" wskazuje, że z informacji tych korzystają policja i wojsko w Państwie Środka.
Chiny zbierają mnóstwo danych z zachodnich mediów społecznościowych

Dziennikarze i naukowcy pod lupą

Nowy raport przygotowany przez dziennikarzy „The Washington Post" pokazuje, że Chiny badają zachodnie media społecznościowe, aby dostarczyć swojej armii i policji ważne informacje. Specjalne oprogramowanie przekopuje zasoby Twittera i Facebooka, aby zbudować bazę danych zagranicznych dziennikarzy i naukowców.

Raport donosi również, że chińskie instytucje państwowe, m.in. te zajmujące się propagandą, a także policja, wojsko i organy nadzoru cybernetycznego, kupują coraz bardziej zaawansowane systemy gromadzenia danych. Według informacji, do których dotarli dziennikarze (po przejrzeniu setek chińskich dokumentów przetargowych, kontraktów i dokumentów firmowych), wywiad policyjny Pekinu analizuje zachodnie treści dotyczące Hongkongu i Tajwanu. Kataloguje również treści w języku ujgurskim publikowane za granicą.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto