A A A

Chrome nie połączy strony WWW z siecią prywatną

17 stycznia 2022, 14:30
Google wyłączy w Chrome możliwość łączenia witryn z sieciami lokalnymi.
Chrome nie połączy strony WWW z siecią prywatną

W najbliższym czasie Google wprowadzi w Chrome blokadę łączenia stron internetowych z urządzeniami w sieciach lokalnych. Ograniczona zostanie możliwość wysyłania zapytań z witryn do komputerów, serwerów, routerów i innych maszyn w sieci LAN. Posunięcie Google'a jest podyktowane względami bezpieczeństwa.

Przeglądarki bywają traktowane przez hakerów jako „punkty pośredniczące" w atakach na zasoby w sieciach lokalnych. Gdy użytkownik odwiedzi złośliwą witrynę, może ona wysłać zapytanie do routera, ominąć wymagane uwierzytelnianie i zmienić konfigurację urządzenia. Podobna sytuacja może wystąpić w przypadku serwera lokalnego. Po uzyskaniu kontroli nad urządzeniami hakerzy wykradają z nich dane albo wykorzystują je do przestępczych celów.

Blokada w Chrome zostanie wprowadzona poprzez pełne wdrożenie specyfikacji W3C (World Wide Web Consortium) o nazwie Private Network Access (PNA). Zmiany pojawią się wraz z przeglądarką w wersji 98 (marzec 2022) i w wersji 101 (maj 2022).

fot. Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto