A A A

Co dalej z dostawami smartfonów?

20 października 2021, 11:00
Utrzymująca się sytuacja epidemiologiczna wywołała zmniejszenie dostaw elementów niezbędnych do produkcji smartfonów. Czy fabryki zdążą z dostawami przed nadchodzącymi szczytami handlowymi?
Co dalej z dostawami smartfonów?

Niełatwy powrót do normalności

Według analityków firmy Canalys, Apple dzięki dobrym wynikom sprzedaży iPhone'a 13 odzyskał pozycję drugiego co do wielkości producenta smartfonów. W porównaniu z zeszłym rokiem gigant technologiczny zza Atlantyku zwiększył rynkowe udziały z 12 do 15 proc. Sprzedaż Xiaomi pozostała na poziomie 14 proc., a wieloletni lider, Samsung, uzyskał wynik 23 proc.

Canalys podaje, że światowa sprzedaż telefonów spadła ogólnie o 6 proc., ponieważ producenci napotkali problemy z dostawami komponentów. W reultacie nie byli w stanie zaspokoić popytu na urządzenia.

 

Problemy rynku smartfonów

Wprowadzane przez rządy ograniczenia, na przykład zakazy opuszczania miejsca zamieszkania czy przymus zachowywania tzw. dystansu społecznego, utrudniały lub uniemożliwiały klientom dokonywanie zakupów różnych towarów, w tym smartfonów.

W odpowiedzi na to sprzedawcy zmniejszyli zamówienia; wskutek tego zmniejszyła się produkcja. Teraz, gdy sytuacja w handlu powoli się normalizuje, za rosnącym popytem i zamówieniami nie nadążają wytwórcy chipów. Canalys twierdzi, że poziom dostaw wróci do normy nie wcześniej niż w przyszłym roku.

Nadchodzące okresy wzmożonych zakupów wymuszą na sprzedawcach nieszablonowe postępowanie. Będzie to związane z wyczerpującymi się zapasami smartfonów w magazynach i trudnościami z zaspokojeniem rosnącego popytu. Można przypuszczać, że przeceny urządzeń będą mniejsze niż w przeszłości, a rolą handlowców będzie w związku z tym umiejętne zachęcanie klientów.

fot: Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto