A A A

Computex 2018 – nowości od ADATA

4 czerwca 2018, 12:00
Pamięć DDR4 z hybrydowym systemem chłodzenia cieczą i powietrzem, najnowsze nośniki z gamingowej serii XPG, wydajne dyski SSD z interfejsem PCIe oraz karty micro SD w standardzie V30 – to tylko niektóre z nowości, które pojawią się na stoisku ADATA podczas targów Computex 2018.
Computex 2018 – nowości od ADATA

Motywem przewodnim tegorocznych targów Computex w Tajpej jest hasło „Innovating the Future". Dlatego marka zaprezentuje podczas wydarzenia najnowsze oraz innowacyjne rozwiązania, które wkrótce będą dostępne na rynku.

Nowe ultraszybke dyski SSD

ADATA zaprezentuje na targach najnowsze rozwiązania zastosowane w dyskach SSD, m.in. w modelu SX8200. Nośnik ten wykorzystuje interfejs PCIe i jest obecnie najszybszym dyskiem konsumenckim w portfolio. SX8200 bazuje na kościach 3D NAND i oferuje prędkość do 3200/1700 MB/s podczas odczytu i zapisu danych. Kolejną prezentowaną nowością będzie nośnik klasy przemysłowej, oferujący pojemność do 11 TB oraz 1 mln IOPS dla losowego odczytu próbki 4K.

Nowości w kategorii AI

Podczas targów ADATA pokaże także nowego inteligentnego robota, który działa dzięki mocy chmury obliczeniowej. Wyposażono go w system rozpoznawania twarzy - innowacyjny dla tego typu gadżetów. Dodatkowe funkcje, które posiada to m.in. rozpoznawanie głosu, mikrofon z redukcją szumów oraz wbudowana kamera 360 stopni. ADATA jeszcze w tym roku planuje powiększyć swoje portfolio o kolejne roboty oparte o technologię AI z funkcją rozpoznawania głosu.

Akcesoria dla graczy z serii XPG

ADATA rozszerza rodzinę XPG o nowe produkty. Wśród nich pojawi się SPECTRIX D80 - pamięć DDR4 z hybrydowym systemem chłodzenia cieczą i powietrzem. Za efektywne chłodzenie termiczne odpowiada radiator z podświetleniem RGB LED. Dla entuzjastów komputerowych przygotowano również nowy moduł pamięci DDR4 - SPECTRIX D41, który osiąga taktowanie ponad 4600 MHz. Wśród nowości gamingowych pojawią się także klawiatury, zestawy słuchawkowe, myszki wraz z podkładkami oraz zupełnie nowa generacja dysków SSD - STORM.

Zewnętrzne nośniki danych

ADATA zaprezentuje zewnętrzny dysk twardy - model HD830 oraz nową kartę micro SD. HD830 to pierwszy na świecie nośnik z wbudowaną funkcją rozpraszania ciepła. Ponadto posiada obudowę z certyfikatem IP68, która w praktyce oznacza pełną odporność na działanie wody, pyłu oraz wstrząsy. Karta micro SD o pojemności 512 GB osiąga prędkość do 100/85 MB/s podczas odczytu i zapisu danych. Zapewnia szybkie przesyłanie wideo oraz wydajność zgodnie z wymaganiami klasy A1 oraz V30.

Akcesoria mobilne od ADATA

Na stoisku dostępne będą nowe modele powerbanków, bezprzewodowych podstawek do ładowania, ładowarek samochodowych oraz wiele innych.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto