A A A

Creative Chat USB – nowe słuchawki do komunikacji głosowej

1 września 2021, 11:00
Wrzesień za pasem, ponownie więc pojawia się perspektywa zawirowań związanych z pandemią i zdalną pracą lub nauką. W takiej sytuacji przydatne mogą okazać się nowe słuchawki Creative Chat USB.
Creative Chat USB – nowe słuchawki do komunikacji głosowej

Do codziennej komunikacji

Za jakość dźwięku odpowiadają przetworniki neodymowe 40 mm, komunikacja głosowa zaś możliwa jest dzięki elektretowemu mikrofonowi pojemnościowemu, który został umieszczony na regulowanym wysięgniku – zmiana pozycji tego ostatniego pozwala w prosty sposób wyłączyć urządzenie: wystarczy unieść pałąk do góry. Producent nie zapomniał również o redukcji szumów, która ułatwi komunikację.

Słuchawki podłączymy z wykorzystaniem złącza USB typu C; producent dołączył też przejściówkę pozwalającą skorzystać z tradycyjnego gniazda. Na przewodzie znajdziemy zintegrowany pilot, na którym umieszczono pokrętło do regulacji głośności, przyciski wyciszania mikrofonu i sterownia. Pilot ma też wskaźnik LED, który pokazuje, czy mikrofon jest wyciszony. Dodatkowo mamy do dyspozycji wbudowaną funkcję monitorowania mikrofonu, dzięki czemu użytkownik będzie wiedział, jak słyszą go inni.

Oprogramowanie

Słuchawki są dostarczane z oprogramowaniem. Za pomocą korektora graficznego i dodatkowych funkcji dostosujemy brzmienie oraz warunki pracy urządzenia. Możemy m.in. skorzystać z funkcji VoiceDetect, która automatycznie wycisza lub włącza mikrofon, gdy wykryje głos użytkownika.

Słuchawki wyceniono na 229 zł.

Dane techniczne
Przetworniki: 2x40 mm przetwornik neodymowy
Pasmo przenoszenia: 20–20 000 Hz
Impedancja: 32Ω
Czułość: 112 dBA @ 1 mW
Mikrofon: pojemnościowy, elektretowy z redukcją szumów, 100–10 000 Hz, -42 dBV/Pa
Połączenia: USB typu C i adaptera na USB-A
Wymiary: 60 x 66 x 184 mm, kabel 2,1 m
Waga: 206g


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto